“לקחת מוסר השכל, צדק ומשפט ומישרים”

מבט לחיים מאת הרב שלמה הלוי שליט”א

כותרת השאלה: שינוי ב- "כתר יתנו לך"

תוכן השאלה: שלום הרב אנחנו נהנים מאוד מהאתר הנפלא וכל כך יישר כוח. אנחנו בית הכנסת ספרדי בפתח תקווה, רצינו לשאול האם יש הבדל בחזרת הש"ץ של מוסף של ראש חודש לבין חזרת הש"ץ של שבת וימים טובים בקדושת "כתר יתנו לך"? מעבר לכך שזה קצר וזה ארוך האם יש הבדל נוסף?

תשובת הרב:

שלום רב. יש הבדל בנוסח בשבת וימים טובים אומרים: כֶּתֶר יִתְּנוּ ה' אֱלֹקֵינוּ מַלְאָכִים הֲמוֹנֵי מַעְלָה "עִם עַמְּךָ" יִשְֹרָאֵל קְבוּצֵי מַטָּה ואילו בראש חודש אומרים: כֶּתֶר יִתְּנוּ לְךָ ה' אֱלֹקֵינוּ מַלְאָכִים הֲמוֹנֵי מַעְלָה "וְעַמְּךָ" יִשְֹרָאֵל קְבוּצֵי מַטָּה… השוני הוא מכיוון ובראש חודש איננו ברמה שמאפשרת לנו לומרהקדושה עם המלאכים בעוד ביום שבת אנו בשל קדושת היום זוכים לומר איתם ביחד = "עִם עַמְּךָ" ולכך השוני.

תגיות נוספות לחיפוש:

שליחת שאלה לרב

גולשים יקרים, על מנת שנשיב לשאלתכם לשביעות רצונכם, אנא מלאו את הטופס במלואו. נשתדל להשיב לשאלתכם בהקדם האפשרי. שימו לב, לאחר משלוח השאלה תיכנסו לרשימת התפוצה של ניוזלטר דבר תורה (ניתן לבצע הסרה בקלות, בכל עת)

כותרת השאלה
תוכן השאלה
קטגוריה רצויה

ברוך ה׳ זכינו לחדש את האתר דבר תורה

בס"ד
האתר עובר שידרוג על מנת לאפשר לכם ממשק יותר נוח, אנו עושים את מירב המאמצים כדי להעלות תכנים חדשים ולשפר את הקיימים בכל יום יתווספו תכנים כדאי להתעדכן